Μάρτιος 2020
    « Φεβ   Απρ »

1. 25/05/: Παγκόσμια Ημέρα για τα εξαφανισμένα παιδιά

2. 25/05/1832: Υπογράφεται στο Λονδίνο η Συνθήκη, με την οποία η Ελλάδα ανακηρύσσεται Βασίλειο.

Κατάλογος Ιστολογίων για όλες τις τάξεις του Δημοτικού

Το ιστολόγιο «Τάξη Αστεράτη» δημιούργησε έναν κατάλογο με τα πιο αξιόλογα εκπαιδευτικά ιστολόγια που θα βοηθήσουν πολύ τους γονείς και τους μαθητές μας και θα τους απασχολήσουν δημιουργικά, όσο τα σχολεία παραμένουν κλειστά. Είναι καταχωρημένα κατά τάξη, από Α΄μέχρι Στ΄. Στο έγγραφο κάτω οι υπερσύνδεσμοι είναι ενεργοί.

Κλικ στην εικόνα!