Φεβρουάριος 2018
    « Ιαν   Μαρ »

Οι αρχαίοι Μακεδόνες θεωρούσαν και ονόμαζαν τον εαυτό τους Έλληνες!

«΄Εστιν ουν Ελλάς και η Μακεδονία» (αρχαίος γεωγράφος Στράβων)     Σε επιστολή του προς τον ηττημένο βασιλιά της Περσίας Δαρείο ο Μέγας Αλέξανδρος, τη στιγμή που έχει συντρίψει για δεύτερη φορά τον πολυάριθμο περσικό στρατό στη μάχη της Ισσού, διατρανώνει ότι Η Μακεδονία είναι κομμάτι της Ελλάδας. Και ότι ό ίδιος είναι ηγεμόνας των […]

Αποκριάτικη γιορτή Συλλόγου Γονέων

Σας κοινοποιούμε την πρόσκληση του Συλλόγου Γονέων του Σχολείου μας για την αποκριάτικη γιορτή που έχει οργανώσει για το Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 17:00.