Νοέμβριος 2017

23/4: Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου
    Στις 23 Απριλίου 1616 έφυγαν από την ζωή δύο μεγάλα ονόματα των γραμμάτων: ο ισπανός συγγραφέας του «Δον Κιχώτη» Μιγκέλ Ντε Θερβάντες και ο άγγλος δραματουργός Γουίλιαμ Σαίξπηρ. Με αφορμή το διπλό αυτό γεγονός, η UNESCO έχει καθιερώσει την 23η Απριλίου ως την Παγκόσμια Ημέρα του Βιβλίου.

Γενική Συνέλευση Συλλόγου Γονέων

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 88ου Δημοτικού Σχολείου Αθηνών σας προσκαλεί να λάβετε μέρος στη Γενική Συνέλευση του σχολείου μας, που θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 18:00μ.μ. στο χώρο του σχολείου και θα περιλαμβάνει ενημέρωση για τα παρακάτω:

α) τα πεπραγμένα του περασμένου σχολικού έτους 2016-2017,

β) για τις δραστηριότητες στο χώρο του σχολείου μας,

γ) για επιπλέον θέματα που θα τεθούν από τους γονείς.

Σας καλούμε ΟΛΟΥΣ να στηρίξετε με την παρουσία σας στη συνέλευση τον σύλλογό μας, ανεξάρτητα αν τα παιδιά σας παίρνουν μέρος στις δραστηριότητες αυτού. Ο σύλλογος εκπροσωπεί τους γονείς και κηδεμόνες των παιδιών δηλαδή όλους εμάς! Μια φορά το χρόνο λοιπόν, είναι υποχρέωσή μας και οφείλουμε όλοι μαζί, από κοινού να συζητάμε και να αποφασίζουμε για τις δράσεις και την αποτελεσματικότερη λειτουργία του Συλλόγου, στόχος του οποίου είναι η αναβάθμιση της εκπαίδευσης και οι καλύτερες δυνατές συνθήκες ποιοτικότερου σχολικού περιβάλλοντος για ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ.

Με εκτίμηση,

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων