Νοέμβριος 2017
    « Οκτ   Δεκ »

1. 17/05/: Παγκόσμια Ημέρα Τηλεπικοινωνιών
      Στις 17 Μαΐου κάθε χρόνο εορτάζεται η Παγκόσμια Ημέρα Τηλεπικοινωνιών, σε ανάμνηση της ίδρυσης αυτή τη μέρα του 1865 της Παγκόσμιας Τηλεγραφικής Ένωσης που σήμερα ονομάζεται Παγκόσμια Τηλεπικοινωνιακή Ένωση.

Γενική Συνέλευση Συλλόγου Γονέων

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 88ου Δημοτικού Σχολείου Αθηνών σας προσκαλεί να λάβετε μέρος στη Γενική Συνέλευση του σχολείου μας, που θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 18:00μ.μ. στο χώρο του σχολείου και θα περιλαμβάνει ενημέρωση για τα παρακάτω:

α) τα πεπραγμένα του περασμένου σχολικού έτους 2016-2017,

β) για τις δραστηριότητες στο χώρο του σχολείου μας,

γ) για επιπλέον θέματα που θα τεθούν από τους γονείς.

Σας καλούμε ΟΛΟΥΣ να στηρίξετε με την παρουσία σας στη συνέλευση τον σύλλογό μας, ανεξάρτητα αν τα παιδιά σας παίρνουν μέρος στις δραστηριότητες αυτού. Ο σύλλογος εκπροσωπεί τους γονείς και κηδεμόνες των παιδιών δηλαδή όλους εμάς! Μια φορά το χρόνο λοιπόν, είναι υποχρέωσή μας και οφείλουμε όλοι μαζί, από κοινού να συζητάμε και να αποφασίζουμε για τις δράσεις και την αποτελεσματικότερη λειτουργία του Συλλόγου, στόχος του οποίου είναι η αναβάθμιση της εκπαίδευσης και οι καλύτερες δυνατές συνθήκες ποιοτικότερου σχολικού περιβάλλοντος για ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ.

Με εκτίμηση,

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων