Ελλάδας Εικόνες και καλό καλοκαίρι

Με την εκδήλωσή μας για το πολιτιστικό μας πρόγραμμα “Ελλάδας Εικόνες” αποχαιρετήσαμε το απελθόν διδακτικό έτος, έστω και αν επισήμως έχουμε τρεις μέρες μαθημάτων ακόμα. Στην πολύ όμορφη και φαντασμαγορική γιορτή μας τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό.
Πολλά συγχαρητήρια στις γυμνάστριές μας, κα Ντάτση Αλεξία και κα Βηλαρά Αθανασία για τη σύλληψη, τις χορογραφίες, τις φορεσιές, την επιλογή της μουσικής, στην κα Ισιγόνη Στυλιανή για την επιλογή και σύνθεση των κειμένων, στην κα Μαραθωνίτου Σάσα για το σπικάζ. Σε όλο το προσωπικό του σχολείου μας για τη βοήθεια στην προετοιμασία και στην οργάνωση. Στον φύλακά μας που μερίμνησε να μαζευτούν τα πάντα. Ευχαριστούμε όλους τους γονείς για το χειροκρότημα και για τη βοήθεια στην …αποσυναρμολόγηση της εκδήλωσης. Την Πέμπτη 8.30 π.μ. γίνεται η παράδοση των τίτλων προόδου και σπουδών και η βαθμολογία Γ΄τριμήνου. Απολαύστε το φωτογραφικό ρεπορτάζ που ακολουθεί.

Κάτω βλέπετε τη σύνθεση της Β΄τάξης μας για το πρόγραμμα!

vita eikones

Ελλάδας εικόνες – κολάζ  Β΄ τάξης

Τις φωτογραφίες τράβηξαν η κα Μπακογιάννη  και ο κος Ρωτούς, τους οποίους και ευχαριστούμε θερμά.