Μάιος 2017
    « Απρ   Ιούν »

Εργασία μαθητών Δ1

Ορμώμενοι από την ενότητα 13  και  το κεφάλαιο για τα δικαιώματα των παιδιών οι μαθητές του Δ1 είχαν τη δυνατότητα να εκφραστούν  δημιουργικά  ενεργοποιώντας τη  φαντασία τους και γνωστοποιώντας τις απόψεις  και τα συναισθήματά τους σχετικά με τα δικαιώματά τους. Δημιούργησαν   με ομαδική εργασία αφίσες και αναγνώρισαν την αξία της συνεργασίας και της αρμονικής λειτουργίας μέσα στην ομάδα, του αλληλοσεβασμού και της καταπολέμησης του ρατσισμού. Δείτε κάποιες από τις δημιουργίες και τα μηνύματα των παιδιών: