Εξάσκηση στο Συντακτικό

Βρίσκουμε ρήμα – υποκείμενο – αντικείμενο ή κατηγορούμενο… Ευχαριστούμε θερμά τον συνάδελφο Πέτρο Σαμμούχο και το Περί Ανέμων, Υδάτων και Σχολείου.

Η Γ΄ τάξη στο Μουσείο Κυκλαδικής Τέχνης

Στιγμιότυπα από την επίσκεψη της Γ΄τάξης στο Μουσείο Κυκλαδικής Τέχνης, χθες 19/9/2015.

Η Α΄τάξη στο Μουσείο Νεότερης Κεραμικής

Την πρώτη τους διδακτική επίσκεψη πραγματοποίησαν χθες 19/10/2015 τα πρωτάκια μας, παρακολουθώντας εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο Μουσείο Νεότερης Κεραμικής. Όπως μας μετέφερε η δασκάλα τους τα παιδιά ήταν υποδειγματικά. Δυο φωτογραφικά στιγμιότυπα.