Απολογισμός Δράσεων 88ου Δημοτικού Σχολείου για το Ασφαλές Διαδίκτυο 2014-2015

Με λίγη καθυστέρηση ο απολογισμός των δράσεων του σχολείου μας εδώ και ενάμιση χρόνο περίπου για το Ασφαλές Διαδίκτυο. Μπορείτε να δείτε τον απολογισμό ΕΔΩ.

Προγραμματισμός 88ου Δημοτικού Σχολείου 2015-2016

Μερικές δράσεις ήδη έγιναν βέβαια, ενώ σίγουρα στην πορεία θα δρομολογηθούν και άλλες, όπως η επίσκεψή μας στη Βουλή, π.χ. 17 Σεπτεμβρίου 2015: Ενημέρωση Γονέων Α΄ τάξης 22 Σεπτεμβρίου 2015: Έναρξη Ολοήμερου Σχολείου για Α, Β, Γ΄τάξεις. 25 Σεπτεμβρίου 2015: Ενημέρωση Γονέων Υπόλοιπων Τάξεων 28 Σεπτεμβρίου 2015: Ενημερωτική ημερίδα για τους γονείς της Α΄ τάξης […]

Παγκόσμια Ημέρα Διατροφής: Εκπαιδευτικά Βίντεο

Τα παρακάτω βίντεο, ένα για τις μικρές τάξεις κι ένα για τις μεγάλες, διατίθενται ελέυθερα από την ιστοσελίδα με εκπαιδευτικό υλικό του Ινστιτούτου Prolepsis.

Πώς να καταβροχθίσετε ένα ουράνιο τόξο

Ένα φανταστικό βιβλίο για τη διατροφή από τον Μικρό Αναγνώστη.