Παιδότυπος, Ιούνιος 2015, 4ο τεύχος

Για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά κυκλοφόρησε ο Παιδότυπος, η εφημερίδα του σχολείου μας. Και τα εκατό αντίτυπα που εκδόθηκαν με τη συνδρομή του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας εξαντλήθηκαν σχεδόν αμέσως, αφού οι μαθητές της Έκτης έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό! Ευχαριστούμε όλους τους μαθητές για τη συμμετοχή τους!

Να σημειώσουμε εδώ πως ο δαίμων του τυπογραφείου έβαλε το χεράκι του και στην έντυπη έκδοση ο Κώστας Δημητριάδης, συντάκτης του άρθρου για τα τρένα, παρουσιάστηκε εκ παραδρομής ως Γεωργιάδης. Το λάθος διορθώθηκε, φυσικά. Ζητάμε άλλη μια φορά δημόσια συγγνώμη από τον αγαπητό Κώστα, φιναλίστ του διαγωνισμού Ορθογραφίας, και τον ευχαριστούμε για την κατανόηση που έδειξε μιας εξαρχής!