Μάιος 2015
    « Απρ   Ιούν »

1. 25/05/: Παγκόσμια Ημέρα για τα εξαφανισμένα παιδιά

2. 25/05/1832: Υπογράφεται στο Λονδίνο η Συνθήκη, με την οποία η Ελλάδα ανακηρύσσεται Βασίλειο.

Παιδικές Εξοχές Δήμου Αθηναίων

ΕΔΩ  μπορείτε να δείτε την ανακοίνωση για τις εγγραφές στις στις παιδικές εξοχές του Δήμου Αθηναίων.

Νέα εγκύκλιος για το Ατομικό Δελτίο Μαθητή

Νέα ερμηνευτική εγκύκλιος του Υπουργείου Υγείας σχετικά με το Ατομικό Δελτίο Υγείας των μαθητών. Μπορείτε να τη διαβάσετε εδώ.

Ασκήσεις Μαθηματικών

Μετατροπές μονάδων μέτρησης Συμμιγείς αριθμοί Περίμετρος γεωμετρικών σχημάτων Εμβαδόν γεωμετρικών σχημάτων Προβλήματα με περίμετρο και εμβαδόν

Μουσική Ορθογραφία: ρήματα σε -ίζω & -εύω

«Ας φανταστούμε το σχολείο των ονείρων μας»