Ενημερωτικές ομιλίες και παρουσιάσεις στην Ε΄τάξη

Δύο επιμορφωτικές ομιλίες πραγματοποιήθηκαν στην Ε΄ τάξη μας την εβδομάδα αυτή. Την Τρίτη ο πατήρ Πέτρος Κορώνιας έκανε μια πολύ ενδιαφέρουσα ενημέρωση στους μαθητές και μαθήτριες της τάξης για τη σημασία της νηστείας της Σαρακοστής, παρομοιάζοντας την πορεία προς το Πάσχα με ένα ταξίδι. Παράλληλα ενημέρωσε του μαθητές για τις πρόσφατες αγιοποιήσεις της Ορθόδοξης Εκκλησίας.

Σήμερα 19/3 επισκέφθηκε το σχολείο μας κλιμάκιο του ΟΑΣΑ και ενημέρωσε τους μαθητές για τις αστικές συγκοινωνίες της πόλης μας και τη σημασία της χρήσης των μέσων μαζικής μεταφοράς για τη ζωή μας (…και την τσέπη μας).

Ευχαριστούμε θερμά τους καλεσμένους μας. Όπως διαπιστώσαμε (ευχαριστούμε την Νεφέλη και τη Θεοδώρα) τα παιδιά είναι ενθουσιασμένα με τον εμπλουτισμό του προγράμματος τους και εμείς με τη σειρά μας θα προσπαθήσουμε να τον διατηρήσουμε στο μέτρο του εφικτού.

IMG_4043_resize_resize

Παρουσιάση ΟΑΣΑ “Οι αστικές συγκοινωνίες της πόλης μας” 19/3/2015