Η ΣΤ΄ τάξη και ο κόσμος των συναισθημάτων

Ένα διήμερο αφιερωμένο στην εξερεύνηση του κόσμου των συναισθημάτων είχαν τα παιδιά της ΣΤ΄τάξης την Τετάρτη 4/3 και την Πέμπτη 5/3. Την Τετάρτη έλαβαν μέρος σε ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα με άξονα τη συναισθηματική νοημοσύνη με συντονιστή τον δάσκαλό, διευθυντή του 4ου Δημοτικού Σχολείου Νέας Φιλαδέλφειας, συγγραφέα,  Δρα Δημήτρη Θεοδοσάκη. Την Πέμπτη συμμετείχαν σε ένα βιωματικό εργαστήριο με θέμα τα συναισθήματα, με εμψυχώτριες τις διακεκριμένες ψυχολόγους του Κέντρου ΠρόληψηςΑθηνά Πολιάς“, κες Ισιδώρα Μπέκα και Βασιλική Μανούσου. Τα παιδιά και πέρασαν καλά, αποκομίζοντας νέες εμπειρίες και παραστάσεις και είχαν την ευκαιρία να προβληματιστούν και να αναθεωρήσουν κάποιες από τις απόψεις τους. Ευχαριστούμε τους καλεσμένους μας για την άμεση ανταπόκριση στην πρόσκλησή μας.

Κάποια στιγμιότυπα από το διήμερο.

Συναισθήματα 4/5

Συναισθήματα 4/3