Οκτώβριος 2014

20/4/1941: Ο στρατηγός Τσολάκογλου υπογράφει το πρωτόκολλο συνθηκολόγησης του ελληνικού στρατού με τις γερμανικές δυνάμεις εισβολής.

Η επιμορφωτική ομιλία του ΚΕΘΕΑ στο σχολείο μας

Πραγματοποιήθηκε, χθες, Τετάρτη,  29 Οκτωβρίου 2014, η  εκδήλωση / επιμορφωτική ομιλία από το ειδικό επιστημονικό προσωπικό του ΚΕΘΕΑ με θέμα: Ασφαλής χρήση του Διαδικτύου στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του σχολείου μας. Η εισηγήτρια του ΚΕΘΕΑ και Υπεύθυνη Μονάδας Έγκαιρης Παρέμβασης για την Προβληματική Χρήση του Διαδικτύου, Σωτηρία Τσιώτρα ήταν καθηλωτική στην ομιλία της και προβλημάτισε ιδιαίτερα τους γονείς και εκπαιδευτικούς του σχολείου μας με τις ουσιαστικές επισημάνσεις της. Το ενδιαφέρον υπήρξε εξαιρετικά υψηλό. Παράλληλα στην εκδήλωση παρουσιάστηκε στους γονείς, με την ευκαιρία της συμπλήρωσης δύο ετών από τη λειτουργία του, η πορεία του ιστολογίου μας ως παράδειγμα θετικής πλευράς των νέων τεχνολογιών και του διαδικτύου. Ευχαριστούμε τόσο την κα Τσιώτρα όσο και όλους, όσοι παρευρέθησαν και βοήθησαν στην πραγματοποίηση της εκδήλωσης. Αναρτούμε το βίντεο που έκλεισε την εκδήλωση, το οποίο ευγενικά μας παραχώρησε η κα Τσιώτρα.