Πρόγραμμα Κατανάλωσης Φρούτων στα Σχολεία: Ο διαγωνισμός

Αθρόα η συμμετοχή των μικρών μαθητών μας των Α΄, Β΄ και Γ΄τάξεων στο διαγωνισμό ζωγραφικής που συνοδεύει το Πρόγραμμα Κατανάλωσης Φρούτων στα Σχολεία. Χρειάστηκε να αδειάσουμε αίθουσα και να επιστρατεύσουμε τα παιδιά της Δ΄τάξης που μένουν στο Ολοήμερο Πρόγραμμα για να μπορέσουμε να τα θαυμάσουμε όλα μαζί. Δύσκολο ομολογουμένως θα είναι το έργο της κριτικής επιτροπής. Τα παιδιά της Δ΄βέβαια διάλεξαν αυτό που τους άρεσε και μας το πρότειναν ήδη. Μέχρι το τέλος της εβδομάδας το σχολείο μας θα αποστείλει τη συμμετοχή του τόσο στο διαγωνισμό ζωγραφικής όσο και στο διαγωνισμό δοκιμίου στη Δ/νση Α/θμιας Εκπαίδευσης Α΄Αθήνας. Μέχρι τότε ευχαριστούμε τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν στο διαγωνισμό με αριθμό συμμετοχών πέρα από τις προσδοκίες μας.

Μωσαϊκό οι ζωγραφιές και τα κολάζ για τα φρούτα

Άντε να διαλέξεις το καλύτερο!

Οι βοηθοί μας διαδηλώνουν υπέρ της δικής τους επιλογής

Αυτό είναι της Εύης από την Α΄ ΄ταξη και πολύ μας άρεσε…