Διάκριση μαθητή μας στο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά Σκάκι

Διεξήχθη σήμερα, 22 Δεκεμβρίου 2013, το Χριστουγεννιάτικο τουρνουά σκάκι για μαθητές Δημοτικού που συνδιοργάνωσαν ο Οργανισμός Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας του Δήμου Αθήνας (ΟΠΑΝΔΑ) και ο αθλητικός σύλλογος Τρεις Αστέρες ΄89, στη Δημοτική Αγορά της Κυψέλης.

Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά Σκάκι 2013

Η σχετική αφίσα του τουρνουά…

Νικητής στην κατηγορία της ΣΤ΄ τάξης αναδείχθηκε ο μαθητής του ΣΤ1 του σχολείου μας, Γιάννης Εργαζάκης, ο οποίος αναμετρήθηκε με μαθητές από το 113ο ΔΣ, το 61ο ΔΣ, το 128ο Δ.Σ. και το 142ο Δ.Σ. Αθηνών.
Στο ομαδικό, το κύπελλο παρέλαβε το 142ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών, το οποίο είχε μεγάλη εκπροσώπηση σε όλες τις κατηγορίες.

Τα θερμά μας συγχαρητήρια στον Γιάννη! Ευχόμαστε πάντα πολλές και σπουδαίες νίκες !

Ο Γιάννης, πρώτος από δεξιά με το χρυσό  μετάλλιο.

Ο Γιάννης, πρώτος από δεξιά, με το χρυσό μετάλλιο.

Μια απάντηση προς “Διάκριση μαθητή μας στο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά Σκάκι”

1. Συγχαρητήρια Γιάννη! Εύχομαι, όπως κέρδισες σ’ αυτούς τους αγώνες, σε ένα παιχνίδι που απαιτεί σκέψη, πρόβλεψη, σωστή κρίση και τακτική, έτσι να πετυχαίνεις πάντα και στη ζωή σου. Γιατί μην ξεχνάς, και η ζωή είναι ένας αγώνας!