Δεκέμβριος 2013
    « Νοέ   Ιαν »

1. 28/05/1979: Υπογράφεται στο περιστύλιο του Ζαππείου η συμφωνία ένταξης της Ελλάδας στην ΕΟΚ. Από ελληνικής πλευράς, τη συμφωνία υπογράφει ο Κωνσταντίνος Καραμανλής.

Συναυλία Κιθάρας του Βασίλη Δίγκου

Digos

Ο Βασίλης Δίγκος είναι παλιός μαθητής μας (αποφοίτησε από το 88ο Δημοτικό Σχολείο το 2007). Αύριο, Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2013, ο Βασίλης δίνει μια συναυλία κιθάρας με έργα των Bach, Giuliani κλπ. Η συναυλία θα λάβει χώρα  στον Περισσό, στο Ωδείο «Εν Οργάνοις» (Ισμήνης 9, μεταξύ Σάρδεων και Αντιγόνης). Η είσοδος είναι ελεύθερη και όλοι οι γονείς και τα παιδιά του 88ου Δημ. Σχολείου είναι προσκεκλημένοι από τον Βασίλη, στον οποίο δίνουμε θερμά συγχαρητήρια αλλά και πολλές ευχαριστίες για την πρόσκλησή του. Για περισσότερες λεπτομέρειες κάντε κλικ στη διπλανή πρόσκληση. Μπορείτε να απολαύσετε τη δεξιοτεχνία του Βασίλη και στο βίντεο που ακολουθεί.