Νοέμβριος 2013

25/4/1850: Ο Πάουλ Γιούλιους φον Ρόιτερ, ιδρυτής του πρακτορείου ειδήσεων Reuters, χρησιμοποιεί 40 περιστέρια για να μεταφέρει στους πελάτες του το κλείσιμο των τιμών του χρηματιστηρίου.

Ενημέρωση γονέων την Τρίτη 19 Νοεμβρίου

Ανακοινώνεται στους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας ότι την Τρίτη 19/11/2013, θα πραγματοποιηθεί η ενημέρωση γονέων / κηδεμόνων για την πρόοδο των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας. Η ενημέρωση θα γίνει ως εξής:

• Οι γονείς των μαθητών – τριών της Α΄ και Β ΄ τάξης θα παραλάβουν τα παιδιά τους κανονικά στις 12.25 (όσοι τα παραλαμβάνουν) και κατόπιν μπορούν να προσέλθουν για ενημέρωση στις 12.40 αφού τελειώσει το διάλειμμα.
  • Οι γονείς των μαθητών των τάξεων Γ΄ έως ΣΤ΄ μπορούν να προσέλθουν για ενημέρωση στις 13.30, αφού αποχωρήσουν οι μαθητές που δεν παρακολουθούν το ολοήμερο πρόγραμμα.
  • Η ενημέρωση θα γίνει στις αίθουσες των τάξεων, εκτός από:
  • Το τμήμα Α2 θα κάνει ενημέρωση στην γωνιακή τάξη του ισογείου πλησίον στο γραφείο διδασκόντων
  • Το Τμήμα Β1 θα κάνει ενημέρωση στο κάτω προαύλιο, στην αριστερή αίθουσα όπως τις κοιτάμε.

Εφιστούμε την προσοχή των γονέων να μην προσέλθουν για ενημέρωση νωρίτερα των ορισθέντων ωρών, προκειμένου να μην δυσχερανθεί η αποχώρηση των μαθητών από το σχολείο.

Επισημαίνουμε επίσης ότι από τη στιγμή που τα παιδιά σχολάσουν και παραδοθούν στους γονείς τους κι εφόσον αυτά δεν είναι γραμμένα στο ολοήμερο σχολείο, η ευθύνη για τη μέριμνά τους αφορά τους γονείς.