Ιούνιος 2013

25/4/1850: Ο Πάουλ Γιούλιους φον Ρόιτερ, ιδρυτής του πρακτορείου ειδήσεων Reuters, χρησιμοποιεί 40 περιστέρια για να μεταφέρει στους πελάτες του το κλείσιμο των τιμών του χρηματιστηρίου.

Γιορτή αποφοίτησης ΣΤ΄ τάξης

IMG_1702_resize

Τα παιδιά του ΣΤ2 στον αποχαιρετιστήριο λόγο τους

Έγινε χθες το απόγευμα η γιορτή αποφοίτησης των μαθητών μας της ΣΤ΄ τάξης στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας. Ένα πολύ όμορφο μουσικοχορευτικό πρόγραμμα με κεντρικό θέμα τη Φιλία. Εξ ου και τα υπέροχα μπλουζάκια που φορούσαν τα παιδιά με σύνθημα “Είμαι φίλος σου”. Εντυπωσιακές οι χορογραφίες που επιμελήθηκε η κα Αλεξία! Συγκινητικό το βίντεο με τα φωτογραφικά στιγμιότυπα των μαθητών… Πολλά συγχαρητήρια στις δασκάλες της ΣΤ΄, τη γυμνάστρια , τη μουσικό μας και σε όλα τα παιδιά για τη γιορτή που ετοίμασαν. Φυσικά ακολούθησε πάρτι τρικούβερτο με ενεργή συμμετοχή στο κέφι και των γονέων. Ευχαριστούμε και τους γονείς που βοήθησαν στην οργάνωση της εκδήλωσης που κατά γενική ομολογία ήταν άρτια! Στιγμιότυπα:

Από το πρόγραμμα του ΣΤ2

IMG_1709_resize_resize

Οι μαθητές της ΣΤ σε χορογραφία στο “Δεν κάνει κρύο στην Ελλάδα” των Locomondo.

IMG_1719_resize_resize

Χορογραφία στο Πάμε Χαβάη της Αλκ. Πρωτοψάλτη