Το ματς της ΣΤ΄ τάξης

Και με τον αγώνα μεταξύ των τμημάτων της ΣΤ΄τάξης έκλεισε οριστικά η χρονιά για τη Φυσική Αγωγή. Καθαρή νίκη σημείωσε το ΣΤ2 με 2-0 με σκόρερ τον Χρίστο και τον Νίκο. Πολύ καλή η διαιτησία του κου Κωνσταντίνου. Πολύς εκνευρισμός και αντεγκλήσεις στο ΣΤ1 που είχαν ως λογικό επακόλουθο την ήττα και την κακή εμφάνιση. Ο τερματοφύλακας τους πάντως, ο Βασίλης, ήταν κέρβερος, όπως φαίνεται και από το παρακάτω φωτογραφικό στιγμιότυπο. Στην εξέδρα πάντως τα κοριτσια του ΣΤ1 ήταν ασυναγώνιστα μια και είχαν ετοιμάσει μέχρι και πλακάτ. Μοναδικό μελανό σημείο του αγώνα ο τραυματισμός του Χρίστου στο πέλμα και η αναγκαστική αποχώρησή του. Ο Χρίστος,που πρόλαβε την τελευταία μέρα του σχολείου να κερδίσει το διαγωνισμό ορθογραφίας, να αποδειχθεί δημοφιλέστερος παίκτης και MVP  του αγώνα, να χριστεί σκόρερ και… να καταλήξει στο ακτινολογικό του Παίδων! Περαστικά Χρίστο και πολλές ευχές από όλους για γρήγορη επάνοδο στους αγωνιστικούς χώρους! Στιγμιότυπα:

IMG_1683_resize_resize

Τα πέντε αγόρια του ΣΤ1! Μπάσκετ παίζουμε;

IMG_1685_resize_resize

Και οι νικητές του ΣΤ2

IMG_1688_resize_resize

Τερματοφυλακάρα!

IMG_1689_resize_resize

Τσάμπα ο παλμός των κοριτσιών του ΣΤ1!