Απρίλιος 2013
    « Μαρ   Μαΐ »

1. 20/02/1822: Οι Έλληνες κατατροπώνουν τον τουρκοαιγυπτιακό στόλο στη Ναυμαχία της Πάτρας

Μεγάλη επιτυχία μαθήτριάς μας

Σας ενημερώνουμε για την μεγάλη επιτυχία που σημείωσε η μαθήτριά μας της ΣΤ΄ τάξης, Αγγελική Σούλου, η οποία έγινε δεκτή με υποτροφία στο Γυμνάσιο της Ελληνογαλλικής Σχολής «Άγιος Ιωσήφ» (Saint Joseph). Η Αγγελική κέρδισε την υποτροφία μέσα από μια επίπονη διαδικασία εξετάσεων. Να σημειωθεί ότι κέρδισε τη μια από τις δύο προβλεπόμενες υποτροφίες για τις οποίες διαγωνίστηκαν πλήθος μαθητών.

Από τη πλευρά μας, τη δασκάλα της, κα Πλέντζα Αργυρή, το Σύλλογο Διδασκόντων και του Διευθυντή του Σχολείου μας δεν μπορούμε παρά να δώσουμε στην Αγγελική και στην οικογένειά της πολλά συγχαρητήρια και πολλές ευχές για καλή πρόοδο. Πάντα τέτοιες  επιτυχίες Αγγελική!

Μια απάντηση προς “Μεγάλη επιτυχία μαθήτριάς μας”

1. Συγχαρητήρια στην Αγγελική απ’ όλους τους μαθητές, τις μαθήτριες και τη δασκάλα του Στ1! Μπράβο, Αγγελική! Πάντα πολλές και μεγάλες επιτυχίες σου ευχόμαστε! Αποτελείς λαμπρό παράδειγμα!