Ιανουάριος 2013
    « Δεκ   Φεβ »

1. 17/05/: Παγκόσμια Ημέρα Τηλεπικοινωνιών
      Στις 17 Μαΐου κάθε χρόνο εορτάζεται η Παγκόσμια Ημέρα Τηλεπικοινωνιών, σε ανάμνηση της ίδρυσης αυτή τη μέρα του 1865 της Παγκόσμιας Τηλεγραφικής Ένωσης που σήμερα ονομάζεται Παγκόσμια Τηλεπικοινωνιακή Ένωση.

Εργασίες συντήρησης διδακτηρίου περιόδου Ιανουαρίου 2013

Ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας για τις εργασίες που πραγματοποιήθηκαν στις εγκαταστάσεις του διδακτηρίου μας το τελευταίο δεκαπενθήμερο.

1. Βάφτηκαν με τη συμβολή των Συλλόγων Γονέων και κηδεμόνων του 34ου και 88ου Δημοτικού Σχολείου και την ουσιαστική συνδρομή της σχετικής υπηρεσίας του Δήμου Αθήνας, εξ ολοκλήρου οι δύο αίθουσες του κάτω επιπέδου (παλαιό νηπιαγωγείο), όπου φιλοξενούνται τμήματα της Τετάρτης Τάξης (4-7 Ιανουαρίου).

2. Αντικαταστάθηκαν στα δύο τμήματα της ΣΤ΄ τάξης του 88ου Δημοτικού Σχολείου, οι πεπαλαιωμένοι πράσινοι πίνακες με σύγχρονους λευκοπίνακες μαρκαδόρου και βάφτηκε ο τοίχος πέριξ των παλαιών πινάκων με τη συμβολή γονέα του σχολείου μας. Οι πίνακες αγοράστηκαν με τα έσοδα από την έκδοση της εφημερίδας μας (10 Ιανουαρίου).

3. Έγινε ενδελεχής καθαρισμός και των εννέα φρεατίων του συστήματος αποχέτευσης από την αρμόδια υπηρεσία του Δήμου (14 Ιανουαρίου).

4. Έγινε ξήλωμα των παλαιών εξωτερικών σωληνώσεων του Δικτύου Θέρμανσης και τοποθέτηση νέων σωλήνων. Κατόπιν τοποθετήθηκε νέα μόνωση των σωληνώσεων. Για την εργασία αυτή εργάστηκαν τέσσερις υδραυλικοί του Δήμου Αθήνας όλο το Σαββατοκύριακο στις 19 και 20 Ιανουαρίου.

5. Επιδιορθώθηκαν οι υδροροές των ομβρίων από την ταράτσα του κεντρικού κτιρίου, με μέριμνα του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του σχολείου μας.

6. Έγινε απεντόμωση – απολύμανση των τουαλετών και των κοινόχρηστων χώρων του σχολείου από το Γραφείο Υγιεινής Κτιρίων & Περιβάλλοντων Χώρων της Δ/νσης Πράσινου του Δήμου Αθήνας (20 Ιανουαρίου).

Ευχαριστούμε όλους όσους εργάστηκαν για την εκτέλεση των παραπάνω αναφερθέντων εργασιών.