Ιανουάριος 2013

25/4/1850: Ο Πάουλ Γιούλιους φον Ρόιτερ, ιδρυτής του πρακτορείου ειδήσεων Reuters, χρησιμοποιεί 40 περιστέρια για να μεταφέρει στους πελάτες του το κλείσιμο των τιμών του χρηματιστηρίου.

Ενημέρωση των μαθητών Ε΄και ΣΤ΄τάξης σε θέματα υγιεινής διατροφής από επιστήμονες του Ε.Φ.Ε.Τ.

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στους μαθητές της Ε΄και ΣΤ΄τάξης του σχολείου μας η παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος για την υγιεινή διατροφή από τους ειδικούς επιστήμονες του Ε.Φ.Ε.Τ. Γ. Μαράκη και Σ. Μήλα. Οι μαθητές μας ανταποκρίθηκαν με ενθουσιασμό και ζωηρό ενδιαφέρον και υπέβαλαν σειρά ερωτήσεων σε θέματα  που φάνηκε να τους προβληματίζουν. Από πλευρά μας θερμά ευχαριστήρια στον Ενιαίο Φορέα Ελέγχου Τροφίμων και στους  εκπροσώπους του για το ενδιαφέρον που επέδειξαν και συγχαρητήρια για την ποιότητα της δουλειάς τους.

Στιγμιότυπα από το πρόγραμμα.