Ιανουάριος 2013
    « Δεκ   Φεβ »

1. 18/05/1804: O Ναπολέων Βοναπάρτης ανεβαίνει στο θρόνο της Γαλλίας.

2. 18/05/: Διεθνής Ημέρα Μουσείων
      Aπό το 1977 η 18η Μαΐου έχει καθοριστεί ως Διεθνή Ημέρα Μουσείων. Το μήνυμα αυτής της επετείου είναι να γίνουν τα μουσεία φορείς πολιτισμικών ανταλλαγών "με σκοπό την ανάπτυξη της μόρφωσης, την αμοιβαία κατανόηση και τη συνεργασία μεταξύ των λαών".
      Δείτε το σχετικό video

Ενημέρωση των μαθητών Ε΄και ΣΤ΄τάξης σε θέματα υγιεινής διατροφής από επιστήμονες του Ε.Φ.Ε.Τ.

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στους μαθητές της Ε΄και ΣΤ΄τάξης του σχολείου μας η παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος για την υγιεινή διατροφή από τους ειδικούς επιστήμονες του Ε.Φ.Ε.Τ. Γ. Μαράκη και Σ. Μήλα. Οι μαθητές μας ανταποκρίθηκαν με ενθουσιασμό και ζωηρό ενδιαφέρον και υπέβαλαν σειρά ερωτήσεων σε θέματα  που φάνηκε να τους προβληματίζουν. Από πλευρά μας θερμά ευχαριστήρια στον Ενιαίο Φορέα Ελέγχου Τροφίμων και στους  εκπροσώπους του για το ενδιαφέρον που επέδειξαν και συγχαρητήρια για την ποιότητα της δουλειάς τους.

Στιγμιότυπα από το πρόγραμμα.