Δωρεά 25 εκλεκτών βιβλίων στο Νηπιαγωγείο μας!!!

Το πρωί της Παρασκευής 29-9-2017 ένα τηλεφώνημα διαφορετικό από τα άλλα ήρθε να διακόψει τις συνήθεις δραστηριότητες του νηπιαγωγείου μας.

Ήταν μια κλήση από το Library4all και την υπεύθυνη της αξιέπαινης αυτής ομάδας,που ήρθε για να χαρίσει χαμόγελα στη Σχολική μας Κοινότητα και να μας πληροφορήσει πως ένα κουτί γεμάτο βιβλία,προσφορά αγάπης για την εκπαίδευση και την αυτοβελτίωση στα παιδιά μέσω της ανάπτυξης της Φιλαναγνωσίας,είναι “καθ΄οδόν” και φτάνει σε λίγο στο σχολείο μας!!!

Χτες λοιπόν,Τετάρτη 4-10-2017 η ημέρα ήταν πολύ μεγάλη για το σχολείο μας!

pizap.com15071480522651           DSCN5410

Παραλάβαμε το Πακέτο που με τόση ανυπομονησία περιμέναμε!

DSCN5412         DSCN5418

25 βιβλία,διαλεχτά ένα προς ένα,που ανταποκρίνονται απολύτως στα ενδιαφέροντα,τις ανάγκες,τις δράσεις και τις δραστηριότητες,στον Προγραμματισμό μας,θα μας συντροφεύουν από εδώ και πέρα και θα γίνουν πολύτιμοι συνοδοιπόροι μας στα παιδαγωγικά μας ταξίδια στον κόσμο της Προσχολικής Αγωγής.

Τέτοιες πρωτοβουλίες και προσπάθειες είναι άξιες θαυμασμού και μίμησης γιατί προσφέρουν ανιδιοτελώς στο χώρο της Δημόσιας Εκπαίδευσης!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ  Library4all!!!