«Μένουμε σπίτι….Συνδε-Δεμένοι» (ηλεκτρονικό έντυπο)

Το Εργαστήριο Σχολικής Ψυχολογίας από το Τμήμα Ψυχολογίας στο Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών μας έστειλε το ηλεκτρονικό έντυπο με τίτλο «Μένουμε σπίτι….Συνδε-Δεμένοι» προκειμένου να ενημερωθεί η Σχολική Κοινότητα,γονείς,μαθητές κι εκπαιδευτικοί.

Το έντυπο περιλαμβάνει χρήσιμες και τεκμηριωμένες επισημάνσεις για την ψυχολογική υποστήριξη οικογενειών, παιδιών και εφήβων κατά τη διάρκεια παραμονής στο σπίτι λόγω των προληπτικών μέτρων για τον κορωνοϊό – Covid-19.

Πατάμε στον ακόλουθο σύνδεσμο

Ηλεκτρονικό έντυπο με τίτλο «Μένουμε σπίτι….Συνδε-Δεμένοι»