Σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 1 Ιουνίου

επαναλειτουργεί το Νηπιαγωγείο μας μετά τη λήξη της προσωρινής απαγόρευσης λειτουργίας.

Σύμφωνα με τις Κοινές Υπουργικές Αποφάσεις  Αριθ.  51888/ΓΔ4/2020 – ΦΕΚ 1739/Β/6-5-2020 και Αριθ. 63314/ΓΔ4/2020 – ΦΕΚ  2026 /Β/27-5-2020, τα τμήματα θα χωριστούν σε δύο υποτμήματα αλφαβητικά.

Την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας οι μαθητές του  :

α΄ υποτμήματος θα προσέλθουν τις ημέρες Δευτέρα – Τετάρτη – Παρασκευή

και οι μαθητές του β΄ υποτμήματος Τρίτη και Πέμπτη

και  ακολούθως την επόμενη εβδομάδα αντίστροφα μέχρι τη λήξη της σχολικής χρονιάς, στις 26.6.2020.

Επισημαίνουμε ότι αυτή την περίοδο δεν θα λειτουργήσει το προαιρετικό ολοήμερο τμήμα

(7.45 – 8.00 και 13.00 – 14.00).

Για την ασφαλή λειτουργία της σχολικής μας μονάδας θα παρακαλούσαμε κατά την προσέλευση να τηρείτε τις ανάλογες αποστάσεις κατά την παράδοση στην πόρτα στην εκπαιδευτικό της τάξης

Την πρώτη μέρα προσέλευσης θα  μας προσκομίσετε μία Υπεύθυνη Δήλωση

για τη συμμετοχή του παιδιού στο πρόγραμμα. Όσοι γονείς ΔΕΝ επιθυμούν να έρθουν τα παιδιά τους, είτε διότι ανήκουν οι ίδιοι ή τα παιδιά σε ευπαθείς ομάδες, είτε διότι θέλουν να προστατεύσουν οικεία τους πρόσωπα, θα παρακαλούσαμε πολύ να μας ενημερώσουν επίσης με Υπεύθυνη Δήλωση είτε επιδίδοντάς την προσωπικά, είτε μέσω του ηλεκτρονικού μας ταχυδρομείου.

Επισυνάπτουμε τις οδηγίες του ΕΟΔΔΥ , γαι την επαναλειτουργία των Νηπιαγωγείων