Αγιασμός Σχολικού Έτος 2021-2022

Ο Αγιασμός του Νηπιαγωγείου μας θα πραγματοποιηθεί στον αύλειο χώρο του 7ου Δημοτικού Σχολείου στις 10.00.

Σας παρακαλούμε για την αυστηρή τήρηση των μέτρων κατά της διασποράς του Covid 19, θα φοράμε όλοι μάσκες, παιδιά, γονείς και εκπαιδευτικοί. Επιπλέον, θα τηρήσουμε τις αποστάσεις ασφαλείας για να αποφευχθεί ο συνωστισμός.

Οι μαθήτριες/τες οφείλουν να έχουν πραγματοποιήσει το self test έως και 24 ώρες πριν τον Αγιασμό και να έχουν μαζί τους οι γονείς την δήλωση του αρνητικού διαγνωστικού τεστ του παιδιού. Το δεύτερο τεστ θα γίνει έως και 24 ώρες πριν από την Πέμπτη 16/9 και θα το επιδείξουν οι γονείς στην εκπαιδευτικό το πρωί της Πέμπτης.

Από την επόμενη εβδομάδα (από τις 20/9 και πέρα) τα τεστ θα επιδεικνύονται κάθε Τρίτη και Παρασκευή το πρωί και θα πραγματοποιούνται έως και 24 ώρες πριν.

Σας ευχόμαστε μια δημιουργική σχολική χρονιά με υγεία!!