ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΜΑΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες σας ενημερώνουμε ότι, στα πλαίσια των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων και στην Ενότητα Βοηθάμε τους άλλους, αποφασίσαμε μαζί με τα παιδιά να βοηθήσουμε οικογένειες του δήμου μας που έχουν ανάγκη, ώστε να μπορέσουν να περάσουν όμορφα τις γιορτινές μέρες.

Για τον λόγο αυτό θα συγκεντρώσουμε στο σχολείο μας για το ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΜΑΣ, τρόφιμα που έχουν μεγάλη ημερομηνία λήξης.

Σας παραθέτουμε ενδεικτικά λίστα με προϊόντα:

Μακαρόνια, ρύζι, Γάλα εβαπορέ, Δημητριακά, όσπρια, κονσέρβες, χυμούς, λάδι, μωρομάντηλα, πάνες, κρέμες, χαρτί υγείας, απορρυπαντικά, καφές, μαρμελάδα, κακάο, κτλ.

Είναι σημαντικό στη διαδικασία αυτή να εμπλακούν ενεργά τα παιδιά, πχ. να ψωνίσουμε μαζί τα πράγματα ή να επιλέξουν τα παιδιά, από πράγματα που έχουν στο σπίτι.

Τα πράγματα μπορούμε να τα φέρουμε στο σχολείο έως τη Δευτέρα 20 Δεκεμβρίου 2021.

Σας ευχαριστούμε εκ των πρότερων για τη συνεργασία και την αλληλεγγύη σας.

Με εκτίμηση,

Οι Εκπαιδευτικοί και τα παιδιά του 7ου Νηπιαγωγείου Αρτέμιδος