ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΝΗΠΙΩΝ ΠΡΟΝΗΠΙΩΝ 2021

Σας  ανακοινώνουμε ότι οι εγγραφές νηπίων και  προνηπίων για το σχολικό έτος 2022-2023, σύμφωνα με την ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΤΟΥ ΥΠΑΙΘ, θα πραγματοποιηθούν ηλεκτρονικά

από 1 έως 31 Μαρτίου 2022, από τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών,  στην παρακάτω ηλεκτρονική διεύθυνση:

Για την είσοδό σας στην παραπάνω υπηρεσία θα χρειαστείτε τους κωδικούς taxisnet

Νήπια : Όσα γεννήθηκαν το έτος 2017

Προνήπια : Όσα  γεννήθηκαν το έτος 2018

Απαραίτητα δικαιολογητικά για την εγγραφή των μαθητών στο Νηπιαγωγείο :

1.  Ηλεκτρονική Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση μέσω της ηλεκτρονικής υπηρεσίας                                         https://proti-eggrafi.services.gov.gr/                                                                                                                ΠΡΟΣΟΧΗ: ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ, ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ  Η ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ ΤΟΥ ΕΤΕΡΟΥ ΓΟΝΕΑ ΜΕ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ.
  2. Αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας  (στην ηλεκτρονική αίτηση)                                                 Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του νηπίου, το οποίο πρέπει να είναι στο όνομα του πατέρα ή της μητέρας του νηπίου και η διεύθυνση να ανήκει οπωσδήποτε στη σχολική περιφέρεια του Νηπιαγωγείου.
    Θα πρέπει να είναι ένα από τα παρακάτω αποδεικτικά διεύθυνσης κατοικίας :
    – Λογαριασμός ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ, Τηλεφώνου του τελευταίου διμήνου
    – Εκκαθαριστικό Σημείωμα Εφορίας (του προηγούμενου έτους)
    – Μισθωτήριο ενοικίασης κατοικίας θεωρημένο από την Εφορία (παλαιό μισθωτήριο) ή
    εκτυπωμένο από το TAXIS NET με αποδοχή ιδιοκτήτη και ενοικιαστή
  3. Βιβλιάριο υγείας παιδιού ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έχουν γίνει όλα τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  4. Ατομικό Δελτίο Υγείας μαθητή/τριας (ΑΔΥΜ) συμπληρωμένο από νοσοκομείο ή ιδιώτη παιδίατρο όπου να πιστοποιείται ότι  έχει πραγματοποιηθεί ο υποχρεωτικός εμβολιασμός του παιδιού  (το κατεβάζετε από την ιστοσελίδα του σχολείου)
  5. Πιστοποιητικό γέννησης του/της μαθητή/τριας, επίσημα μεταφρασμένο (μόνο για τους αλλοδαπούς μαθητές).
  6. Αν υπάρχει: Γνωμάτευση από ΚΕΣΥ ή δημόσιο ιατροπαιδαγωγικό κέντρο ή άλλη αρμόδια δημόσια υπηρεσία (σε περίπτωση αναπηρίας ή ύπαρξης ειδικών εκπαιδευτικών αναγκών του παιδιού)

Τα προνήπια που κατα το  Σχολ. Έτος 2021-2022 θα φοιτήσουν ως νήπια εγγράφονται αυτεπάγγελτα. Ενημερώστε τη Σχ. Μονάδα σε περίπτωση επιθυμίας εγγραφής ή διαγραφής από το Προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα.

ΩΡΑΡΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ

Υποχρεωτικό Πρωινό Πρόγραμμα 08.15 – 13.00
Ολοήμερο Προαιρετικό Πρόγραμμα 13.00-16.00

Τα όρια της περιφέρειας του σχολείου μας ορίζονται από τις οδούς :

Ακτή Στ. Κουνδούρου 1-33, Ερυθρού Σταυρού (1-51 και 2-52),  Κων. Παλαιολόγου (οι ζυγοί αριθμοί).

1. Εργατικής εστίας (όλη)
  2. Στρατηγού Κόρακα (όλη)
  3. Αρμοστού Πρίγκηπος Γεωργίου (όλη)
  4. Μιλάτου (όλη)
  5. Νίκωνος (18-τέλος και 21-τέλος)
  6. Κοντιλάκη (όλη)
  7. Φαφούτη (όλη)
  8. Μαραθώνος (όλη)
  9. Σαλαμίνος (όλη)
  10. Κοντανόλεωντος (10-τέλος και 11-τέλος)
  11. Περικλέους  (5-τέλος και 6-τέλος)
  12. Κορυτσάς  (19-τέλος και 22-τέλος)
  13. Ίδης  (όλη)
  14. Δίκτης  (όλη)
  15. Κατρίνη  (όλη)
  16. Μακεδονομάχων  (όλη)
  17. Συνταγματάρχη Δαβάκη (21-τέλος και 18-τέλος)
  18. Κωστή Φραγκούλη (όλη)

Για να μπορέσουν να εξυπηρετηθούν όλοι οι ενδιαφερόμενοι γονείς, θα πρέπει πρώτα να επικοινωνήσουν τηλεφωνικώς με το νηπιαγωγείο για να οριστεί η ακριβής ημέρα και ώρα που θα προσέλθουν, για λόγους προστασίας από τη διασπορά του ιού, με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά που πρέπει να προσκομίσουν στη σχολική μονάδα, για την εγγραφή αφού έχουν κάνει την απαιτούμενη ηλεκτρονική εγγραφή.
Ώρες τηλεφωνικής επικοινωνίας με τη διεύθυνση του Νηπιαγωγείου από τις 12:00 έως τις 13:00 στο τηλέφωνο 2841028459 καθημερινά από 1 Μαρτίου έως και 20 Μαρτίου 2021.
Και ηλεκτρονικά στο email του  Νηπιαγωγείου μας :
7nipagnikol@sch.gr