Ντέρμπι κορυφής στο 7ο Γυμνάσιο-Σεφτέ για Α2 με νίκη 2-1 σετ επί του Γ2-Νοέμβριος 2022

315205049 1767016693679697 7613397475172351045 n

Την πρώτη του μεγάλη νίκη στη Volley League πανηγυρίζει το  Α2 στον μεγάλο τελικό του βόλεϊ με το Γ2  για το πρώτο Εσωτερικό Πρωτάθλημα του 7ου Γυμνασίου που διεξήχθη χτες Τετάρτη 16/11. Ήταν ένα πρωτάθλημα με βασικό του σύνθημα «ΣΤΟΠ ΣΤΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΒΙΑ»,το οποίο ακουγόταν συνεχώς από τον διοργανωτή εκπαιδευτικό κ.Εφέπουλο Κωνσταντίνο στα διαλείμματα του ματς .

Το Α2 δείχνοντας πολύ καλό φορμάρισμα και υπεροχή στην επίθεση και στο σερβίς επικράτησε με 2-1 σετ επί του Γ2 αν και οι παίκτες και των δύο ομάδων τα έδωσαν όλα στη διάρκεια του ματς. Αμφότερες δεν αντιμετώπιζαν κάποιο πρόβλημα τραυματισμού και έτσι ο τελικός διεξήχθη από τους κορυφαίους και των δύο ομάδων.

«Είναι σημαντικό να συνεχίσουμε τα θετικά αποτελέσματα. Παίξαμε στην έδρα μας ένα δύσκολο παιχνίδι και έπρεπε να κάνουμε το παιχνίδι μας για να πάρουμε τη νίκη»,δήλωσε η Φουντα Αφροδίτη παίκτρια του Α2

Ο Κωνσταντίνος Αρβανίτης,παίκτης του Γ2 ,είπε « Σημασία σε αυτό το παιχνίδι δεν είχε τόσο το αποτέλεσμα, αλλά η συνεχής πρόοδός μας. Πρέπει να είμαστε επιθετικοί, χωρίς φόβο γιατί δεν έχουμε τίποτα να χάσουμε. Πιστεύω πως μέρα με τη μέρα θα γινόμαστε καλύτεροι. Θέλουμε να είμαστε ανταγωνιστικοί και γι’ αυτό θα δουλέψουμε.»

Τον τελικό παρακολούθησαν, εκτός από τους μαθητές του 7ου , και  οι μαθητές του 3ου Γυμνασίου και όλοι μαζί  με τα πανό  και τα συνθήματά τους  ενθάρρυναν τους παίκτες και των δύο ομάδων,δίνοντας παλμό στον αγώνα.

Υπεύθυνος αγώνα:Εφέπουλος Κων/νος,Γυμναστής

Διαιτητής : Κοτρώτσου Άννα,Γυμνάστρια

Επόπτης: Βλάχου Σουσάνα ,Φυσικός

Φωτογράφος και Παρατηρητής :Παπαθεοδώρου Δήμητρα,Εικαστικών