Πρόγραμμα Παρασκευής 23/12

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 23/12/22 ,τις δύο πρώτες ώρες, το σχολείο μας θα συμμετάσχει στον εκκλησιασμό στον ιερό ναό Παντανάσσης.Οι μαθητές θα έρθουν κανονικά το πρωί στον χώρο του σχολείου όπου θα μεταβούν όλοι μαζί στον ιερό ναό συνοδεία των καθηγητών τους.

Σημειωτέον ,οι μαθητές που έχουν πάρει απαλλαγή από τα Θρησκευτικά είναι υποχρεωμένοι να έρθουν σχολείο κανονικά την 1η ώρα όπου και θα παραμείνουν μέχρι την επιστροφή των συμμαθητών τους από την εκκλησία.Στην αντίθετη περίπτωση παίρνουν απουσίες.

Μετά τη λήξη της λειτουργίας και εφόσον επιστρέψουν οι μαθητές συνοδεία και πάλι των καθηγητών τους,θα ακολουθήσει αγώνας Βόλει των μεικτών ομάδων μεταξύ του 7ου και του 3ου Γυμνασίου.

Μετά το πέρας του αγώνα οι μαθητές θα σχολάσουν και ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΟΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΥΣ !!!!!