Ομάδα μαθητών και εκπαιδευτικών του 7ου Γυμνασίου, επισκέφτηκε την Πέμπτη τη Δήμαρχο Μερόπη Υδραίου.

Συγγραφέας: ΣΙΩΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ | Κατηγορία ASOC, Χωρίς κατηγορία | , στις 04-06-2020

Συναντήσαμε σήμερα τη Δήμαρχο Κεντρικής Κέρκυρας και Διαποντίων Νήσων κα Υδραίου Μερόπη στο Δημαρχείο Κέρκυρας Μαράσλειο στο πλαίσιο του προγράμματος ASOC. Μιλήσαμε για τη σχολική στέγη στην Κέρκυρα και κυρίως για το έργο της κατασκευής του νέου κτιρίου για το 4ο ΓΕΛ, έργο το οποίο μελετούμε ως ομάδα CFU_Brussailors! Οι μαθητές έκαναν ερωτήσεις, ενώ ζητήθηκαν πληροφορίες τόσο για επισκευές σε υφιστάμενα κτίρια όσο και για πιθανές νέες ανεγέρσεις σχολικών κτιρίων.

Ευχαριστούμε πολύ τη Δήμαρχο για την ευγενική φιλοξενία και την αναλυτική συζήτηση που έκανε με την ομάδα.

#ASOCEU, #ASOC1920, #euinmyregion, #Corfu, #Greece, #attheschoolofopencohesion, #buildingnewschool, #CFU_Brussailors, A scuola di opencoesione