ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ

0

Συγγραφέας: 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 27-03-2020

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του 7ου Γυμνασίου

Οι συνθήκες, πρωτόγνωρες και κρίσιμες, μας απομόνωσαν όλους στα σπίτια μας, χάσαμε εδώ και μέρες την δια ζώσης επαφή με εσάς αλλά και με τους αγαπημένους μαθητές μας, πράγμα του μας στεναχωρεί ιδιαιτέρως. Θέλουμε, ωστόσο, να ξέρετε ότι η σκέψη μας είναι κοντά σας. Ευχόμαστε οι δυσκολίες σας να είναι όσο το δυνατόν λιγότερες και πιο ανώδυνες και σύντομα να συνεχίσουμε όλοι μαζί από εκεί που κόπηκε το νήμα.
Στο μεταξύ εμείς εργαζόμαστε, παρά τις τεράστιες δυσκολίες, για να αποκαταστήσουμε το εκπαιδευτικό-διδακτικό κομμάτι με online διδασκαλία. Μέχρι αυτό να γίνει εφικτό, προτρέψτε τα παιδιά σας να γεμίσουν δημιουργικά τον ελεύθερο χρόνο τους.
Ψύχραιμοι, προσεκτικοί και πρωτίστως υγιείς θα βαδίσουμε στην επόμενη μέρα.

Εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων

Χαρίλαος Αλαμάνος