Τα δρομολόγια των υπεραστικών λεωφορείων από το Ακρωτήρι είναι τα εξής:
- 07.30 : Στέρνες-Παζινός (Μία στάση μέσα στον Παζινό, στην πλατεία) – Πιθάρι-Κουμπελή.
- 07.30 : Αρώνι-Κουνουπιδιανά-Κουμπελή.(μόνο οι μαθητές του Αρωνίου).
- 07.15 : Ριζόσκλοκο-Χορδάκι-Καθιανά-Καμπάνι-Κουνουπιδιανά-Κουμπελή.