Ανακοίνωση Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων για προσφορά στο «ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΕΙΟ ΟΡΦΑΝΟΤΡΟΦΕΙΟ»

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ
7ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΙΓΑΛΕΩ

Γονέων

Καλωσορίζουμε τον πιο γιορτινό μήνα του χρόνου, Δεκέμβριος, ο μήνας της αγάπης, των γιορτών, των παραμυθιών και της φαντασίας. Όλα τα παράξενα μοιάζουν να πρωταγωνιστούν στην ψυχή μας.

Σε μια ιδιαίτερη και δύσκολη χρονιά επιλέξαμε να στηρίξουμε το «ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΕΙΟ ΟΡΦΑΝΟΤΡΟΦΕΙΟ» Ίδρυμα Παιδικής Προστασίας στο Χαϊδάρι. (xristodoulio.gr)

ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ.

Για την ενημέρωσή σας, όποιος θέλει να στηρίξει την προσπάθεια αυτή, από τις 15/12/2021 έως τις 21/12/2021 συγκεντρώνουμε, στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, είδη που χρειάζονται και θα προσφερθούν για το σκοπό αυτό πριν τις γιορτές:

1. Κρεμοσάπουνα – Απορρυπαντικά
  2. Χαρτικά – Καθαριστικά
  3. Αλουμινόχαρτα – Σακουλάκια τροφίμων

ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΘΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στα τηλέφωνα : 6932557546 & 6972574588

Για λόγους αποφυγής συγχρωτισμού και περαιτέρω επιβάρυνσης της σχολικής μονάδας, προέχει η υγεία των παιδιών μας, τα προσφερόμενα είδη θα τα προσκομίζουν οι μαθητές κατά την πρωινή προσέλευσή τους στο σχολείο.

«Μια  μικρή θετική σκέψη το πρωί που ξυπνάς,
μπορεί να σου αλλάξει ολόκληρη τη μέρα»

***** ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ – ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ****

Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων 7ου Γυμνασίου Αιγάλεω