EΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΑΠΟ 1Ο ΜΑΪΟΥ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Όπως γνωρίζετε το Σχολείο θα επαναλειτουργήσει δια ζώσης από τη Δευτέρα 10 Μαΐου σύμφωνα με τα οριζόμενα στο ΦΕΚ που σας έχουμε κοινοποιήσει σε προηγούμενη ανάρτηση. Ταυτόχρονα με το μέτρο του self-test θα ισχύουν και πάλι όλα τα μέτρα πρόληψης που ίσχυαν από τον Σεπτέμβριο: αποστάσεις, μάσκες, τακτικός αερισμός των χώρων και των αιθουσών, διαφορετικά διαλείμματα, παγουρίνο ή πλαστικό μπουκάλι για νερό, αντισηπτικό και σχολαστική καθαριότητα των χεριών.

Το Ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά όπως και τα Σχολικά Γεύματα.

Ενημερώνουμε επίσης ότι από τον Σεπτέμβριο απασχολούνται στο Σχολείο μας τρεις καθαρίστριες στο πρωινό ωράριο προκειμένου να διασφαλίζεται η καλύτερη δυνατή καθαριότητα.

Προς διευκόλυνση των γονέων που δεν διαθέτουν εκτυπωτή,  παραθέτουμε παρακάτω υπόδειγμα της σχολικής κάρτας που μπορούν να ετοιμάζουν χειρόγραφα και να δίνουν στα παιδιά τη Δευτέρα και την Πέμπτη για να έρχονται στο σχολείο αν το τεστ είναι αρνητικό.

Αν κάποιο παιδί απουσιάζει τη Δευτέρα, θα επιδείξει τη σχολική κάρτα την ημέρα που θα έρθει στο Σχολείο.

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία και περιμένουμε με πολλή χαρά τα παιδιά μας!