ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Αγαπητοί γονείς,

Το σχολείο μας από 16/11/20 έως και 27/11/20 θα είναι κλειστό και θα παρέχεται εξ αποστάσεως εκπαίδευση με δύο τρόπους:

1.Εκπαιδευτική Τηλεόραση ΕΡΤ2 από 16-11-2020, κατά τις ώρες 9.00-12.00

2.Σύγχρονη Τηλεκπαίδευση μέσω της ψηφιακής πλατφόρμας WEBEX.SCH.GR που θα ξεκινήσει την Τετάρτη 18-11-2020 ,τις ώρες 14.10-17.20, με πέντε(5) διδακτικές ώρες ημερησίως και ενδιάμεσα διαλείμματα.

Aύριο Τρίτη 17/11/20  θα ενημερωθείτε με email από τους υπεύθυνους δασκάλους των τμημάτων για το ωρολόγιο πρόγραμμα εξ’ αποστάσεως διδασκαλίας, για τις ηλεκτρονικές διευθύνσεις των εκπαιδευτικών στο Webex και για τις οδηγίες σύνδεσης.

Αγαπητοί γονείς, οι καταστάσεις που βιώνουμε όλοι είναι ιδιαίτερα δύσκολες. Γνωρίζουμε ότι πολλοί μαθητές μας  δεν έχουν  τον απαραίτητο εξοπλισμό όπως επίσης και ότι υπάρχουν οικογένειες που χρειάζονται ταυτόχρονα 3 και 4 υπολογιστές για να μπορούν να ανταποκριθούν. Δυστυχώς δεν υπάρχει δυνατότητα παροχής εκ μέρους του σχολείου laptop ή tablet  καθώς καμία προμήθεια δεν έχει γίνει από το Υπουργείο μέχρι στιγμής και οι υπάρχοντες Υπολογιστές δεν επαρκούν ούτε για την κάλυψη των αναγκών των Εκπαιδευτικών του σχολείου.

Αν υπάρξει κάποια προμήθεια συσκευών από το Υπουργείο θα σας ενημερώσουμε.

Η Διευθύντρια του Σχολείου