ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ

Αγαπητοί γονείς και μαθητές/τριες,

Ελπίζουμε να είστε όλοι καλά.Σας ενημερώνουμε ότι αύριο Παρασκευή 10 /4/20 είναι η τελευταία μέρα μαθημάτων εξ αποστάσεως, γιατί από Δευτέρα ξεκινούν οι πασχαλινές διακοπές.Θα επανέλθουμε τη Δευτέρα 27/4/20,ελπίζουμε με ανοιχτά σχολεία.

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων σας εύχονται να περάσετε αυτές τις άγιες ημέρες κοντά στους δικούς σας ανθρώπους με αγάπη,ηρεμία και προπάντων υγεία!

Θα σας αποχαιρετήσουμε με τη ζωγραφιά που μας έστειλαν οι μαθήτριες Μουτάφη Γεωργία και Σταματάκη Αριάδνη της ΣΤ’ τάξης, ανταποκρινόμενες στο κάλεσμα της εκπαιδευτικού γαλλικής γλώσσας κ. Λίας Λάβδα,η οποία ζήτησε από τα παιδιά να ζωγραφίσουν ένα ουράνιο τόξο με αισιόδοξο μήνυμα για τη δύσκολη εποχή που διανύουμε (μια πρωτοβουλία που ξεκίνησε από το γαλλόφωνο Κεμπέκ του Καναδά).

Υπομονή λοιπόν, ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!! Καλό Πάσχα!