ΣΤΑΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,                                                                           Σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 21/11/2019 έχει προκηρυχθεί από τον Σύλλογο Εκπαιδευτικών  Π.Ε. «Γ. Σεφέρης» στάση εργασίας κατά τις 3 πρώτες διδακτικές ώρες (από τις 8:15 έως 10:45), προς διευκόλυνση της μετάβασης των εκπαιδευτικών του σχολείου στη Δ/νση  Π.Ε.  Β΄ Αθήνας, όπου θα συμμετάσχουν σε παράσταση διαμαρτυρίας για τη μη κάλυψη όλων των κενών των σχολείων σε Παράλληλη Στήριξη μαθητών. Συγκεκριμένα στο σχολείο μας περιμέναμε να έρθει ακόμα ένας εκπαιδευτικός Παράλληλης Στήριξης από τη  Δ/νση Π.Ε.  αλλά δυστυχώς στη Β΄ φάση τοποθετήσεων αναπληρωτών δεν τοποθετήθηκε κανένας αναπληρωτής Παράλληλης Στήριξης.                                                                       Καλούμε και όσους γονείς επιθυμούν να συμμετάσχουν στην παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία της Δ/νσης  Π.Ε.  Β΄  Αθήνας, Λ. Κηφισίας 20 & Γκύζη, Μαρούσι (2ος όροφος), στις 21/11/19 στις 9:00 π.μ.