ANAΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Με χαρά σας ενημερώνουμε ότι τον περασμένο μήνα ολοκληρώθηκε το μεγαλύτερο μέρος της προσπάθειας αναβάθμισης του Εργαστηρίου Πληροφορικής του Σχολείου μας,με τη συνεργασία της Διεύθυνσης του Σχολείου, του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και της Διεύθυνσης του 4ου Εργαστηριακού Κέντρου Β΄Αθήνας.

Η προσπάθεια αυτή ξεκίνησε τον Δεκέμβριο του 2017,όταν με την ευγενική  μεσολάβηση του Συλλόγου Γονέων του Σχολείου μας το Εργαστήριο Πληροφορικής απέκτησε 3 πλήρη σετ υπολογιστών νέας τεχνολογίας.Παράλληλα ο Διευθυντής του 4ου Εργαστηριακού Κέντρου ενημερώθηκε από το Σχολείο για τις ελλείψεις του Εργαστηρίου μας  και πραγματοποιήθηκαν συντονισμένες ενέργειες, σε συνεργασία και με τους εκπαιδευτικούς Πληροφορικής του Σχολείου,για να ξεπεραστούν κάποια τεχνικά προβλήματα που παρουσίαζε η σύνδεση στο διαδίκτυο και να αποκτηθούν και άλλοι καινούριοι υπολογιστές.

Ως αποτέλεσμα, αυτή τη στιγμή το Εργαστήριο διαθέτει 12 σύγχρονους υπολογιστές με αρκετά υψηλή ταχύτητα σύνδεσης στο διαδίκτυο.

Ευχαριστούμε θερμά όλους τους εμπλεκόμενους φορείς…και η προσπάθεια συνεχίζεται.

Aπό τη Διεύθυνση