Δράσεις φιλαναγνωσίας στο Σχολείο μας

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου, την  Τετάρτη 3/4/2019 και την Πέμπτη 4/4/2019  οι τάξεις  από Β’ έως και ΣΤ’ είχαν την ευκαιρία  να συμμετέχουν  σε δράσεις φιλαναγνωσίας στο σχολείο με τη βραβευμένη εκπαιδευτικό και συγγραφέα κυρία Παναγιώτα Μπαλινάκου. Η συγγραφέας με το δικό της μοναδικό τρόπο μύησε τα παιδιά στον κόσμο του διηγήματος και της παιδικής λογοτεχνίας, και μάλιστα προσέφερε σε κάθε τμήμα από ένα βιβλίο της  με κλήρωση. Οι μαθητές και μαθήτριες έβγαιναν από την αίθουσα της παρουσίασης κατενθουσιασμένοι!

Xαιρόμαστε πραγματικά που υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι, εκτός από ταλέντο και έμπνευση, διαθέτουν και αστείρευτη διάθεση για προσφορά στην εκπαίδευση και καλλιέργεια των παιδιών μας…

Σας ευχαριστούμε κυρία Μπαλινάκου!