Yποτροφίες Κολλεγίου Αθηνών για μαθητές ΣΤ’

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Έχουμε λάβει ενημέρωση ότι το Μη Κερδοσκοπικό Σωματείο «Ελληνοαμερικανικό Εκπαιδευτικό  Ίδρυμα»  θα απονείμει  «Υποτροφίες Αριστείας» σε μαθητές που θα επιτύχουν στην εισαγωγή τους στην  Α΄Γυμνασίου στα σχολεία του ΕΕΙ (Κολλέγιο Αθηνών και Κολλέγιο Ψυχικού) κατόπιν της συμμετοχής τους σε εισαγωγικές εξετάσεις.Τα εξεταζόμενα μαθήματα είναι: Ελληνικά, Αγγλικά και Μαθηματικά.Η εξεταστέα ύλη βρίσκεται στον ιστότοπο  haef.gr ακολουθώντας το μονοπάτι: Εισαγωγή μαθητών – Εισαγωγή μαθητών στην Α’ Γυμνασίου,Α΄Λυκείου και 1Ο έτος ΙΒ».

Για το σχολικό έτος 2019-20 οι εισαγωγικές εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν το  Σάββατο 16 Μαρτίου 2019 στις 8.30 πμ., στις εγκαταστάσεις του Κολλεγίου (Στεφάνου Δέλτα 15, Ψυχικό).

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι γονείς μπορούν να επισκέπτονται τον ιστότοπο www.haef.gr και να απευθύνονται στο γραφείο εισαγωγής Μαθητών στις εγκαταστάσεις του Κολλεγίου Αθηνών (τηλ:210 6798138, 210 6741349).