Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Την Παρασκευή 19/10/2018 πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία στο χώρο του Σχολείου μας η 5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Το Σχολείο είχε προσκαλέσει εκπροσώπους των Eλληνικών Ομοσπονδιών ξιφασκίας, βόλεϋ και badminton,οι οποίοι μύησαν τα παιδιά στα μυστικά των αθλημάτων αυτών.Παράλληλα οι μαθητές και μεθήτριες είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ταινίες μικρού μήκους σχετικά με τον αθλητισμό και τους Ολυμπιακούς Αγώνες,καθώς και να συμμετέχουν σε διασκεδαστικά αθλητικά παιχνίδια.

Αν κάποιος μαθητής θα ήθελε περισσότερες πληροφορίες για τα αθλήματα,παραθέτουμε τα τηλέφωνα των εκπροσώπων των Ομοσπονδιών:

Ξιφασκία στο ΟΑΚΑ(κ.Νικολάου):6982-364828 (να αναφερθεί ότι ο μαθητής /η μαθήτρια είναι από το 7ο Ν.Ιωνίας, και ας σημειωθεί ότι για μαθητές έως και Γ΄τάξης οι προπονήσεις είναι δωρεάν).

Βόλεϋ (κ. Μέγα):698-4715170 (προπονήσεις στον “Τυφώνα”)

Badminton (κ.Γιακουβάκη):6945-619144 (προπονήσεις στο 7ο Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας)

Συγχαρητήρια σε όλους,μαθητές και εκπαιδευτικούς,για την άψογη διεξαγωγή της Ημέρας Αθλητισμού!