Bράβευση του Σχολείου μας με έπαινο “Περιβαλλοντικής Ευαισθησίας”

Την Τετάρτη 6/6/2018 πραγματοποιήθηκε εκδήλωση βράβευσης των Σχολείων του Βόρειου Τομέα Αθήνας για τις καλύτερες περιβαλλοντικές δράσεις που υλοποιήθηκαν στη διάρκεια της χρονιάς, από τον διαδημοτικό Σύνδεσμο για τη Βιώσιμη Ανάπτυξη των Πόλεων (ΣΒΑΠ).Το Σχολείο μας τιμήθηκε με έπαινο για το περιβαλλοντικό πρόγραμμα “Καθαρό Σχολείο, Καθαρή Πόλη”  και τη συμμετοχή του στη δράση «Στέλνουμε μήνυμα, αναλαμβάνουμε δράση: Μειώνω τα Απορρίμματα-Επαναχρησιμοποιώ-Ανακυκλώνω: Στο Σχολείο μου, στη Γειτονιά μου, στην Πόλη μου» που υλοποιεί η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας δια του Υπευθύνου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής.

Ήταν μια πολύ όμορφη εκδήλωση, στην οποία συμμετείχαν πολλά Νηπιαγωγεία, Δημοτικά, Γυμνάσια και Λύκεια.Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του Σχολείου μας που συμμετείχαν στις δράσεις!