Περιβαλλοντική Δράση του Σχολείου μας

Αγαπητοί γονείς και μαθητές,

Σας ενημερώνουμε ότι  το Σχολείο μας συμμετέχει για το τρέχον σχολικό έτος στην περιβαλλοντική δράση “Στέλνουμε μήνυμα-αναλαμβάνουμε δράση: Μειώνω τα απορρίμματα- Επαναχρησιμοποιώ-Ανακυκλώνω” που διοργανώνει για δεύτερη συνεχή χρονιά η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Β’ Αθήνας.

Το Σχολείο μας συμμετέχει με το πρόγραμμα ¨Καθαρό Σχολείο, Καθαρή Πόλη”, το οποίο συντονίζει η Διευθύντρια κ. Μπουζούκη Μαρία.Συμμετέχουν οι εκπαιδευτικοί Γαλλικής γλώσσας κ.Κρίπα Ελισάβετ και κ. Λάβδα Ευαγγελία με τα τμήματα ΣΤ1 και ΣΤ2, η Θεατρολόγος κ. Ανδρουτσοπούλου Αγγελική με τα τμήματα Γ1 και Γ2,καθώς επίσης και οι εκπαιδευτικοί των τμημάτων Α1 και Α2 κ. Αμαράντηγου Στέλλα και κ.Φαρμάκη Γεωργία.

Η δράση ξεκίνησε με την ΣΤ’  τάξη, η οποία έμαθε για τα υλικά που ανακυκλώνονται και φιλοτέχνησε αφίσες για την ευαισθητοποίηση όλης της σχολικής κοινότητας.

1 άποψη για το “Περιβαλλοντική Δράση του Σχολείου μας