ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ – ΕΝΑΡΞΗ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2021-2022

Η τελετή του Αγιασμού για την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2021-2022 θα γίνει τη Δευτέρα 13-9-2021 στις 09.00 π.μ. .

Η  προσέλευση των μαθητών θα γίνει ως εξής:

Τάξεις : B’, Γ’, Δ’, Ε΄, ΣΤ’ , θα προσέλθουν με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών στις αίθουσες διδασκαλίας όπου  θα παραλάβουν και τα βιβλία τους.

Η Α’ τάξη  συγκεντρωθεί στην αυλή του Σχολείου όπου θα γίνει ο χωρισμός των τμημάτων (Α1 και Α2)

Ο αγιασμός θα γίνει ενώπιον αντιπροσωπείας εκπαιδευτικών και  των μαθητών της Α΄ τάξης  ενώ ο ιερέας στη συνέχεια θα περάσει να ευλογήσει τους υπόλοιπους μαθητές στις αίθουσες διδασκαλίας.

Μετά από Υπουργική Απόφαση που αφορά σε μέτρα περιορισμού της διασποράς του COVID-19, δεν θα είναι δυνατή η είσοδος στο χώρο του σχολείου και η παρακολούθηση του αγιασμού από τους γονείς ή άλλους συνοδούς .

Παρακαλούνται όλοι οι μαθητές,  να φορούν την μάσκα τους κατά την είσοδό τους στο σχολείο.

Η αποχώρηση  όλων των μαθητών θα γίνει στις 10.00 π.μ