ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ – ΛΗΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ

ΒΑΘΜΟΙ ΤΙΤΛΟΙ

ΤΑΞΕΙΣ   Α΄Β΄Γ΄Δ΄Ε΄

Οι Τίτλοι Προόδου και οι βαθμοί Β΄και Γ΄ τριμήνου θα δοθούν Πέμπτη 25/6 και Παρασκευή 26/6 στους μαθητές, σε κλειστό φάκελο , ανάλογα με το υποτμήμα που βρίσκεται κάθε μαθητής .

ΤΑΞΕΙΣ  Α΄Β΄

Η ενημέρωση των γονέων για τις τάξεις Α΄και Β΄οι οποίες δεν έχουν βαθμολογία , θα γίνει τηλεφωνικά σε συνεννόηση με τον εκπαιδευτικό του τμήματος.

ΤΑΞΗ ΣΤ΄

Την Παρασκευή 26/6 στις 9.00 όλοι οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης ( όχι οι γονείς) θα παραλάβουν τους τίτλους σπουδών σε εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί στην αυλή του Σχολείου και στη συνέχεια θα αποχωρήσουν . Στην εκδήλωση θα παρευρεθεί εκπρόσωπος του συλλόγου Γονέων.

Παρακαλούνται οι γονείς και οι κηδεμόνες , από τους μαθητές που δεν παρακολουθούν τα μαθήματα από 1/6 έως 26/6 , να επικοινωνήσουν με το Σχολείο και τον υπεύθυνο εκπαιδευτικό του τμήματος, ώστε να παραλάβουν τους βαθμούς.

ΟΛΟΗΜΕΡΟ

Όσοι από τους γονείς θέλουν τα παιδιά να παρακολουθήσουν το Ολοήμερο για το σχ.έτος 2020-2021 πρέπει να υποβάλλουν αίτηση , ανεξαρτητα αν θα εγγραφούν πρώτη φορά ή  ηταν γραμμένοι και πέρσι

Β΄ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ

Οι μαθητές της Δ΄και της ΣΤ΄τάξης πρέπει να δηλώσουν ποια γλώσσα θα παρακολουθήσουν ως δεύτερη για το σχολικό έτος 2020-2021