Γιορτή 17 Νοέμβρη

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε’ τάξης συμμετείχαν φέτος στον εορτασμό της 44ης επετείου από την εξέγερση των φοιτητών του Πολυτεχνείου. Η Χρυσάνθη Κυριαζή και η Βιβή Σπανού, δασκάλες των δύο τμημάτων, σχεδίασαν και υλοποίησαν μαζί με τα παιδιά την παρουσίαση των γεγονότων εκείνης της περιόδου. Ο ενθουσιασμός και η υπευθυνότητα εκπαιδευτικών και μαθητών/-τριων δεν πτοήθηκε ούτε από το ξαφνικό ψιλόβροχο που άλλαξε για λίγο το “σκηνικό” της γιορτής! Την μουσική επιμέλεια είχε η Νίκη Μακράκη, δασκάλα μουσικής, ενώ η δασκάλα των εικαστικών τεχνών, Κυριακή Αρκουλή, ενέπνευσε τα παιδιά να δημιουργήσουν αφαιρετικές και λιτές δημιουργίες με αναφορές στα συνθήματα που στιγμάτισαν την εποχή εκείνη.  Μπράβο σε όλες και όλους!

IMG_6839 IMG_6841IMG_6843