sxoleio 4 1

Έναρξη Σχολικής Χρονιάς 2022-2023, Αγιασμός

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Τη Δευτέρα 12/09/2022 στις 09:00 θα πραγματοποιηθεί ο αγιασμός για τη σχολική χρονικά 2022-2023 στην αυλή του σχολείου μας.

Ώρα προσέλευσης: 08:45

Ώρα αποχώρησης: 10:00

Η είσοδος και παραμονή στο προαύλιο θα επιτραπεί αυστηρό μόνο στους γονείς των μαθητών της Α’ τάξης. Μετά το πέρας του αγιασμού οι γονείς και κηδεμόνες της Α’ Τάξης θα παραμείνουν στο χώρο του σχολείου όπου θα υπάρξει ενημέρωση από τις δασκάλες.

Οι μαθητές θα πρέπει να φέρουν μαζί τους τη σχολική τους τσάντα, καθώς μετά το πέρας του αγιασμού θα ακολουθήσει η διανομή των βιβλίων μέσα στις τάξεις τους.

Η χρήση μάσκας είναι προαιρετική.

Κατ’ εξαίρεση, για την ημέρα του αγιασμού, η είσοδος (και αποχώρηση) θα γίνει από την οδό Α. Παπανδρέου για όλα τα παιδιά.

Από την Τρίτη 13/09/2022 η είσοδος (και αποχώρηση) των μαθητών στο σχολείο θα πραγματοποιείται, όπως πέρσι, ως εξής: Α, Β, Γ1 από οδό Αχαΐας, Γ2, Δ, Ε, ΣΤ από οδό Α. Παπανδρέου.

Ευχές για μία ήρεμη και δημιουργική σχολική χρονιά, υγεία και καλή δύναμη σε όλους.

Η αναπληρώτρια Δντρια

Παπακωνσταντίνου Κωνσταντίνα