ΣΧΟΛΕΙΟ-ΜΕ-ΑΣΦΑΛΕΙΑ[1]

ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2020-2021 – ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες του σχολείου μας,

Σας ευχόμαστε καλή και δημιουργική νέα χρονιά.

Την Δευτέρα 14/09/2020 θα πραγματοποιηθεί ο αγιασμός στο σχολείο μας, εντός των αιθουσών, στις 11:45.

Οι μαθητές παρακαλούνται να βρίσκονται στον χώρο του σχολείου στις 11:30. Θα ακολουθήσει η διαδικασία του αγιασμού και μετά το πέρας αυτής οι μαθητές θα αποχωρήσουν από το σχολείο με ευθύνη των γονέων και κηδεμόνων.

Την Τρίτη 15/09/2020 θα γίνει η παραλαβή των βιβλίων. Παρακαλούνται οι μαθητές να φέρουν μαζί τους τσάντα για την μεταφορά τους.

Το ωράριο του σχολείου από την Τρίτη 15/09/2020 διαμορφώνεται από 08:15 έως 13:15.

Οι μαθητές κατά την είσοδό τους στο σχολείο πρέπει να φέρουν μάσκα η οποία θα χρησιμοποιηθεί στην τάξη κατά την διαδικασία του αγιασμού, σε οποιονδήποτε χώρο εντός του κτιρίου του σχολείου  και σε οποιαδήποτε περίπτωση συγχρωτισμού.

Με εκτίμηση,

Ο Δντής