Καλησπέρα παιδιά.

Καταρχήν να ευχαριστήσω όσα παιδιά μου στείλανε το παραμύθι στο PowerPoint και τις βεβαιώσεις για ολοκλήρωση της ώρας κώδικα καθώς και όσους απάντησαν στο ερωτηματολόγιο για το Υλικό του Υπολογιστή.

Να υπενθυμίσω ότι περιμένω το παραμύθι και από τους υπόλοιπους μαθητές μέχρι τις 10/4, όπως και το ερωτηματολόγιο και τη βεβαίωση ολοκλήρωσης της ώρας κώδικα.

Για όσους μου στείλατε το παραμύθι, μπορείτε να το δείτε και στο site: https://blogs.sch.gr/7dimgala/ergasies-tpe/st-dimotikoy/

Να σας υπενθυμίσω ακόμη ότι υπάρχει και η πλατφόρμα e-me όπου θα αρχίσουν σιγά-σιγά να ανεβαίνουν οι επόμενες ασκήσεις αν δεν ανοίξουν τα σχολεία μετά τις 26 Απριλίου.

Προς το παρόν, η σημερινή εργασία είναι στο Excel που έμαθα ότι κάνατε αρκετά φέτος, οπότε ελπίζω να μη δυσκολευτείτε ιδιαίτερα.Μπορείτε να τη βρείτε στο παρακάτω αρχείο:

2ηΆσκηση

Για να σας βοηθήσω σας στέλνω και το παρακάτω αρχείο που έχει κάποιες βασικές οδηγίες για το Excel:

Excel ΘΕΩΡΙΑ

Η εργασία αυτή είναι μέχρι τις 26/4 ελπίζοντας να ανοίξουν μετά τα σχολεία και να τα πούμε από κοντά.

Σας ενημερώνω ότι την Παρασκευή 10/4 θα ανεβάσω κάποια βίντεο σχετικά με την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο που θα ήθελα να δείτε.

Καλή εβδομάδα

Κυρία Κατερίνα